29 maja 2026 r. w obecności Dyrekcji Szkoły, nauczycieli, uczniów klas IV – VIII oraz zaproszonych gości odbyło się uroczyste podsumowanie projektu Erasmus+ i związanego z nim wyjazdu do Włoch.Uroczystość odbyła się w pięknie udekorowanej, w stylu włoskim, sali gimnastycznej naszej szkoły. Podczas przemówienia pani dyrektor Monika Kaczmarek podziękowała wszystkim uczestnikom projektu za zaangażowanie, udział i pomoc w przygotowaniu tego ważnego wydarzenia. Podczas imprezy uczniowie z klas VII i VIII, uczestnicy wyjazdu, przedstawili przygotowane wcześniej, filmy i pokaz multimedialny dotyczący projektu. W trakcie prezentacji uczennica klasy VII opowiadała o każdym dniu, skupiając się nie tylko na atrakcjach turystycznych, ale przede wszystkim na kompetencjach, które uczestnicy projektu mogli rozwinąć. W trakcie podsumowania uczestnicy zaśpiewali też włoskie piosenki. Miłym elementem imprezy był quiz wiedzy dotyczący wyjazdu. Na zakończenie Dyrekcja Szkoły wręczyła uczestnikom projektu certyfikaty i pamiątkowe zdjęcia. Po uroczystości wszyscy obecni mogli poczęstować się włoską pizzą i innymi przysmakami.Pobyt we Włoszech dał uczestnikom wiele cudownych przeżyć. Był to czas odpoczynku, jak i edukacji. Dzieci rozwinęły swoje umiejętności językowe, kulturowe i społeczne. Poznały historię i geografię tego urokliwego kraju, a w szczególności regionu, w którym przebywały, jakim była prowincja Rimini. Mamy nadzieję, że jeszcze powrócimy do tego pięknego kraju. Arrivederci Italio!