Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w grach i zabawach
11 marca 2026 roku w hali powiatowej w Pabianice odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w grach i zabawach ruchowych dla uczniów klas 1–4 szkół podstawowych. Wydarzenie zgromadziło liczne drużyny z terenu powiatu, a rywalizacja przebiegała w atmosferze sportowej walki, zaangażowania i dobrej zabawy.Zawody miały formę wyścigów i konkurencji sprawnościowych rozgrywanych na czas. Każda szkoła wystawiła swoją reprezentację podzieloną na zespoły klasowe. W skład każdej drużyny wchodziło 10 zawodników – 8 startujących oraz 2 rezerwowych. Wyniki wszystkich klas były sumowane, co pozwalało na końcową klasyfikację drużynową szkoły.Rywalizacja odbywała się w kategoriach wiekowych: klasy pierwsze rywalizowały z klasami pierwszymi, klasy drugie z drugimi, klasy trzecie i czwarte w swoich grupach wiekowych, wykonując odpowiednio dobrane konkurencje ruchowe.Każda z konkurencji wymagała szybkości, zwinności, współpracy i dużego zaangażowania całych zespołów. Uczniowie z ogromnym entuzjazmem podejmowali kolejne wyzwania, wspierając się nawzajem i walcząc o jak najlepszy wynik dla swojej szkoły.Przygotowania do zawodów prowadzone były przez nauczycieli poszczególnych klas. Uczniów klasy 1 w składzie: Oliwia Burda, Kacper Dynaryński, Nela Diuba, Aleksandra Kotnowska, Filip Kowalski, Artur Krasoń, Barbara Mastalerz, Wojciech Tomasik, Lena Wiszowata, Antoni Zajunc przygotowywała wychowawczyni p. Ewa Pęcina.Klasę 2 w składzie: Aleksander Augustyniak, Hubert Beze, Oliwia Bodzioch, Małgorzata Jakiel, Aniela Otomańska, Filip Peć, Maja Stachowiak, Mikołaj Wolniewicz, Martyna Wójt wychowawczyni p. Andżelika Skoczylas.Klasę 3 w składzie: Klaudia Chęcińska, Mateusz Jakiel, Maja Dynaryńska, Nela Krajewska, Karol Krasoń, Szymon Młynarczyk, Juliusz Pokorski, Hanna Sibińska, Konrad Turczyński,Anastazja Winiarz wychowawczyni p. Alina Głowińska.Klasa 4 w składzie: Kinga Kowalska, Weronika Morawska, Maja Rzeźnik, Ernest Szatan, Marcel Sziktanc, Danyil Vlasenko, Monika Walczak, Alan Węgierski, Małgorzata Wnuk, Cezary Wójt trenowała pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego p. Iwony Turczyńskiej, która jednocześnie pełniła rolę koordynatora całego wyjazdu. To właśnie p. Iwona zachęciła młodsze klasy do udziału w zawodach, angażując uczniów w rywalizację sportową i dbając o sprawną organizację całego wyjazdu.Dzięki wspólnej pracy nauczycieli i zaangażowaniu uczniów, drużyna naszej szkoły zaprezentowała się bardzo dobrze we wszystkich kategoriach wiekowych. Konsekwentna postawa i równe wyniki wszystkich klas pozwoliły osiągnąć znakomity rezultat – II miejsce w klasyfikacji drużynowej.Sukces ten zapewnił naszej szkole awans do półfinałów wojewódzkich, co jest ogromnym osiągnięciem i powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej.Zawody w Hali Powiatowej w Pabianicach pokazały, że współpraca uczniów i nauczycieli, systematyczne przygotowania oraz sportowa pasja przekładają się na świetne wyniki i niezapomniane emocje.